Koulutus ja konsultaatio

Tarjoan turvotuksen hoidon ammattilaisena ja kouluttajana  lymfaterapeutiksi valmistavia peruskoulutuksia sekä eripituisia  luentokokonaisuuksia, jotka räätälöidään kohderyhmän mukaan. Tarjoan myös konsultaatioapua koskien diagnostisointia ja hoitoa.

Lymfaterapeutin koulutus

Järjestän vuosittain yhteistyössä Suomen Lymfahoito ry, Lymfterapi i Finland rf:n kanssa Lymfaterapeutti –nimikkeeseen johtavia Lymfahoidon Kokonaisuus (LYKO) –koulutuksia terveydenhuoltoalan ammattilaisille. Klikkaa otsikkoa lukeaksesi lisää.

Luennot 

Sopimuksesta pidän turvotuksen syntyyn ja hoitoon liittyviä luentoja ja muita lyhyempiä koulutustilaisuuksia kaikkialla Suomessa ja Ruotsissa. Kohteena voivat olla niin maallikot kuin terveydenhuoltoalan ammattilaiset kuten fysioterapeutit, sairaanhoitajat, lääkärit tai opiskelijat. Klikkaa otsikkoa lukeaksesi lisää.

Konsultaatio

Tarjoan apua turvotusten diagnostisointiin, hoitoon ja kompressiotuotteiden valintaan liittyviin ongelmiin. Klikkaa otsikkoa lukeaksesi lisää.